• Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Black as Night

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Martyrs Lane

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The 8th Night

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Dawn of the Beast

    ★½

  • Major Grom: Plague Doctor

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • School's Out Forever

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★

  • Breach

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★★½

  • Happy Horror Days

    ★½

  • Occupation: Rainfall

    ★★★

  • Skylines

    ★★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Unhealer

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Tales from the Hood 3

    ★★★½

  • The Last Thanksgiving

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • The Boy Behind The Door

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • Triggered

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Teddy

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★★★

  • Black Friday

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Disclosure

  • John Henry

    ★★½

  • Bad Hair

    ★★★★