Sort by

gimpy_fishbones has logged 307 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Krampus Origins

Krampus Origins

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Gingerdead Man vs. Evil Bong

Gingerdead Man vs. Evil Bong

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Krampus: The Devil Returns

Krampus: The Devil Returns

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Krampus Unleashed

Krampus Unleashed

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mother Krampus 2: Slay Ride

Mother Krampus 2: Slay Ride

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Mother Krampus

Mother Krampus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★½
Edit this entry  
17
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Krampus: The Reckoning

Krampus: The Reckoning

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Horror Days

Happy Horror Days

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Holiday Hell

Holiday Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hanukkah

Hanukkah

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Thanksgiving

The Last Thanksgiving

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Movie

Home Movie

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Black Friday

Black Friday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flesh for the Beast

Flesh for the Beast

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mad Monster Party?

Mad Monster Party?

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry