• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Young Adult Matters

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Enola Holmes

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Possessor

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Joker

    ½

  • It Chapter Two

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

    ½

  • Captain Marvel

    ½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • The Haunting of Hill House

    ½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Predator

  • Cam

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½