Sort by

Gina has logged 95 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possum

Possum

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Inside

Inside

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★
Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry