Gina has logged 57 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Young Adult Matters

Young Adult Matters

2020
×
Edit this entry  
09
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frantic

Frantic

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Read the review Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
Read the review Edit this entry  
17
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
Read the review Edit this entry  
10
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Body Double

Body Double

1984
×
★½
Edit this entry  
22
8½

1963
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry