Chris has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
One Shot

One Shot

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three

Three

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Invisible Target

Invisible Target

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Enter the Fat Dragon

Enter the Fat Dragon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unstoppable

Unstoppable

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dragon Tiger Gate

Dragon Tiger Gate

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

Legend of the Fist: The Return of Chen Zhen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Losers

The Losers

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Paper Tigers

The Paper Tigers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Big Brother

Big Brother

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rurouni Kenshin: The Beginning

Rurouni Kenshin: The Beginning

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry