RSS feed for Virginia
  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Summer White

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Relic

  • The 40-Year-Old Version

  • Zola

  • Miss Juneteenth

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Run Sweetheart Run

  • Whirlybird

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★½

  • Boys State

  • Cuties

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Black Christmas

  • Mister America

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Wyrm

    ★★

  • VHYes

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Synchronic

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • The Long Walk

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The True Adventures of Wolfboy

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Poms

    ★½

  • Yesterday

    ★½

  • Plus One

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Circus of Books

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★