Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Up

Up

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
D.A.R.Y.L.

D.A.R.Y.L.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cypher

Cypher

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien Sniperess

Alien Sniperess

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Windy City Heat

Windy City Heat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Being

The Being

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Repossessed

Repossessed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Being

The Being

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Valerio's Day Out

Valerio's Day Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jacaranda Joe

Jacaranda Joe

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Demonia

Demonia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Master

Master

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry