lain has logged 18 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boat Trip

Boat Trip

2002
×
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry