• Nightmare Alley

  • Sheila’s

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Moxie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Zappa

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Supreme - Candyland

  • The Irishman

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

  • Hellboy

    ★½

  • ReMastered: The Miami Showband Massacre

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★