ginormotits has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sheila’s

Sheila’s

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rurouni Kenshin Part I: Origins

Rurouni Kenshin Part I: Origins

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Melvin Goes to Dinner

Melvin Goes to Dinner

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Snatch

Snatch

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Zappa

Zappa

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
ReMastered: The Miami Showband Massacre

ReMastered: The Miami Showband Massacre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
Read the review Edit this entry  
28
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
8½

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry