• The Northman

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Shadow

    ★★★

  • Never Look Away

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Transit

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • mother!

  • The Square

    ★★★

  • Okja

  • Get Out

  • Arrival

  • Hail, Caesar!