RSS feed for gionna
  • The King of Staten Island

  • Valley Girl

  • Little Women

  • Knives Out

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

  • If Beale Street Could Talk

  • A Star Is Born

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Harry & Meghan: A Royal Romance

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Ophelia

  • Skate Kitchen

  • Hereditary

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Revenge

    ★★★★½

  • I, Tonya

  • The Ritual

  • mother!

    ★★★

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

  • What Happened to Monday

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Kidnap

  • Okja

    ★★★½

  • Everything, Everything

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

    ★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

  • Why Him?

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hi Stranger

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Brain on Fire

  • Jackie

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★