RSS feed for giorat96

giorat96 has logged 67 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Tell Me How I Die

Tell Me How I Die

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Monolith

Monolith

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Naked

Naked

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Inferno

Inferno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
2:22

2:22

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Life

Life

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Circle

The Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★★
Edit this entry