Sort by
  • Hans Zimmer: Hollywood Rebel

  • Do Revenge

    ½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Persuasion

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Trick

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Sound of Violence

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • The Feast

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Home Movie: The Princess Bride

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★½

  • Disclosure

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★