• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Clairvoyants

    ★★★★★

  • Scissors

  • The Identical Thieves

  • a familiar face

  • Yes Day

    ½

  • My Mum Tracy Beaker

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Happiest Season

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • Shagbands

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Great Pretender

  • Four of a Kind

  • If Anything Happens I Love You

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Rhubarb

  • Hollywood

  • Waiting

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Misbehaviour

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • One Day

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

  • Goldman v Silverman

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Blue Story

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Scissors

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Catscape

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Seasons of Loss