joe has logged 30 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dennis

Dennis

2007
×
Edit this entry  
29
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Date for Mad Mary

A Date for Mad Mary

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nancy

Nancy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Go Ask Alice

Go Ask Alice

1973
×
★★
Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry