• Feludar Goyendagiri: Darjeeling Jawmjawmaat

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • X Equals To Prem

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Nishir Daak

    ★★★★

  • Hearsay

    ★★★★

  • Something Sweet

    ★★★★½

  • Women are not allowed in this Building

    ★★★½

  • Cobalt Blue

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Scent of Earth

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Shershaah

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★½

  • 14 Phere

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Sherni

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Ajeeb Daastaans

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Roohi

    ★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • AK vs AK

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★★½

  • Canvas

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Scam 1992 - The Harshad Mehta Story

    ★★★★½

  • Serious Men

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★★