• Texas Chainsaw Massacre

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • False Positive

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Resort

    ½

  • Just What the Doctor Ordered

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Centigrade

    ★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Coming Out

  • Delivered

    ★★

  • Hollywood

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Alone

    ★★★

  • Disclosure

  • Horse Girl

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★½

  • The Grudge

    ½

  • Midnight Kiss

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Countdown

    ★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Stalked by My Doctor: A Sleepwalker's Nightmare

    ★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Assimilate

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½