RSS feed for Ayesha

Ayesha has logged 58 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Am the Night

I Am the Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★½
Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ragini MMS

Ragini MMS

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Problem

No Problem

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
No Entry

No Entry

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Feels No Pain

The Man Who Feels No Pain

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Horns

Horns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jab Harry Met Sejal

Jab Harry Met Sejal

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jab We Met

Jab We Met

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry