• Squid Game

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Break the Silence: The Movie

    ★★★½

  • Barbie: Princess Adventure

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Bring the Soul: The Movie

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Late Night

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Slam

  • Aquaman

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Burn the Stage: The Movie

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Pip

  • Bohemian Rhapsody

  • mid90s

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

    ★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Game Changer

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★½

  • Forest Kid

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★