Sort by

Girlybug has logged 18 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Object of My Affection

The Object of My Affection

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Looking for Grace

Looking for Grace

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Everest

Everest

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Decoding Annie Parker

Decoding Annie Parker

2013
×
Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Forty Thousand Horsemen

Forty Thousand Horsemen

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★★
Edit this entry  
09
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
I'm Not Ashamed

I'm Not Ashamed

2016
×
Edit this entry