Sort by
  • BLUE EYE SAMURAI

    ★★★★★

  • Listen Up!

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★

  • Love Is a Stranger

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • BEEF

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Beyond Utopia

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • The Honeymoon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • What's Love Got to Do with It?

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Blue Jean

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Chile '76

    ★★★★½

  • Joyland

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Love Pool

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Our Ladies

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Greed

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Killer Ratings

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½