RSS feed for Ģirts

Ģirts has logged 384 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bare

Bare

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Cut Snake

Cut Snake

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Greed

Greed

1924
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nasty Baby

Nasty Baby

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Meadowland

Meadowland

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Concussion

Concussion

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
The Lady in the Car with Glasses and a Gun

The Lady in the Car with Glasses and a Gun

1970
×
★★★
Edit this entry  
22
Mojave

Mojave

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Dixieland

Dixieland

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Perfect Day

A Perfect Day

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Marshland

Marshland

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lake Sonata

Lake Sonata

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
Asthma

Asthma

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Wannabe

The Wannabe

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
American Hero

American Hero

2015
×
Edit this entry  
13
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★
Edit this entry  
11
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Wrecker

Wrecker

2015
×
½
Edit this entry  
10
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★
Edit this entry  
09
The Keeping Room

The Keeping Room

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Life

Life

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Night Owls

Night Owls

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Man in the Wilderness

Man in the Wilderness

1971
×
★★★
Edit this entry  
05
Shoot the Living and Pray for the Dead

Shoot the Living and Pray for the Dead

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
The Walk

The Walk

2015
×
★★
Edit this entry  
29
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Face Down

Face Down

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Horizon

Horizon

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Eva Doesn't Sleep

Eva Doesn't Sleep

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Dawn

Dawn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Bride

The Bride

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Francofonia

Francofonia

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Demon

Demon

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Paradise Suite

The Paradise Suite

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Partisan

Partisan

2015
×
★★
Edit this entry