RSS feed for Ģirts

Ģirts has logged 180 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
Edit this entry  
28
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Truth

Truth

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Dinner Game

The Dinner Game

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Edit this entry  
26
La Notte

La Notte

1961
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bird

Bird

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Hate Rising with Jorge Ramos

Hate Rising with Jorge Ramos

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hands of Stone

Hands of Stone

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Sudden Fear

Sudden Fear

1952
×
★★★★
Edit this entry  
02
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Imperium

Imperium

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★
Edit this entry  
16
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Justin Timberlake + The Tennessee Kids

Justin Timberlake + The Tennessee Kids

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Goat

Goat

2016
×
★★
Edit this entry  
27
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Beautiful Days of Aranjuez

The Beautiful Days of Aranjuez

2016
×
Edit this entry  
26
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Slack Bay

Slack Bay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Edit this entry