RSS feed for Ģirts

Ģirts has logged 29 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Queen of the Desert

Queen of the Desert

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Labyrinth of Lies

Labyrinth of Lies

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Regression

Regression

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Exposed

Exposed

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Exiled

Exiled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The General

The General

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Moonwalkers

Moonwalkers

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
10
The Island of Dr. Moreau

The Island of Dr. Moreau

1996
×
★★
Edit this entry  
10
Solace

Solace

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Hyena

Hyena

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl in the Book

The Girl in the Book

2015
×
Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Joy

Joy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Schneider vs. Bax

Schneider vs. Bax

2015
×
★★★★
Edit this entry