RSS feed for Ģirts
  • Phantom Thread

    Phantom Thread

    ★★★★★

    Reynolds Woodcock: The tea is going out. The interruption is staying right here with me.

  • A Ghost Story

    A Ghost Story

    ★★★½

    Tik skaisti attainots statiskuma šķietamais miers. Tik ļoti poētiskā mierā veidots satraukums par līdzsvara zudumu un fiziski jūtamu Lielā stāsta noslēguma neesamību un atrisinājuma gaidām.

  • The Beguiled

    The Beguiled

    ★★★

    Nebūt ne vainas, ja vien režisores kundze būtu atstājusi stāsta esenci - tēlu motivācijas, attīstību, kas šeit būtiski maina naratīvu. Bet nevar noliegt, ka filma kaut cik kvalitatīvā līmenī tomēr darbojas. Apsveicami?

  • It Comes at Night

    It Comes at Night

    ★★★

    Atmosfēriski un bildē skaisti iesaiņots vienkāršs stāsts par ģimenes integritāti kā vienīgo iespējamību izdzīvot jaunajā pasaules kārtībā, bojā nekur nevedoši noslēpumainības pavedieni.

  • Call Me by Your Name

    Call Me by Your Name

    ★★★

    Mani mazliet par daudz pārsteidz (lasi - skumdina), ka divpadsmit gadus pēc filmas Brokeback Mountain, deviņus pēc Milk, sešus pēc Weekend, četrus pēc Stranger by the Lake un Blue Is the Warmest Colour, ar svaigām atmiņām par Oskaru balvu dalītājprāt gada filmas Moonlight, mēs joprojām toleranti un bez ierasti kritiskā skatījuma augstu vērtējam gandrīz jebkuru filmu, kura runā par netradicionālām attiecībām. No vienas puses skatoties, esam šķietami liberāli un toleranti uztveram “citādo” tēmas, tādejādi tās pieņemot un iedrošinot tos, kurus…

  • The Student

    The Student

    ★★★★

    Pāris reizes gadā krievu kinematogrāfā uzpeld pērles, kuras kinomīļiem ignorēt ir absolūts grēks. Šogad viena no šīm pērlēm ir Kirila Serebreņņikova The Student / Māceklis / Ученик.
    Lai neizplūstu spriedelējumos par filmas ideju, tās realizāciju un lietotajiem instrumentiem, kas pēcfilmas jautājumi&atbildes sesijā ar pašu režisoru, pierādijās ir neizmērojami plaši un lielākajā daļā (īstenībā) nesaistīti ar pašu filmas sižetu, vēlējos tikai pateikt, ka pretēji maniem pagāniskajajiem uzskatiem, Māceklis uzrunā arī ļoti vispārīgi un pasaulīgi.
    Filmā nav jāfokusējas uz Jaunās derības citātiem,…

  • Elle

    Elle

    ★★★★

    Mūsdienu pop-trilleru scēnā unikāls gadījums. Atpazīstama drēbe, bet tai pat laikā ļoti sakropļotas psihes īpašs, izcils portretējums.

  • Slack Bay

    Slack Bay

    ★★★★★

    Mana 2016.g. komēdija! Farsa (& tieši franču) par bagātajiem deģenerātiem & nabagajiem vientiešiem augstākā pilotāža.

  • The Adderall Diaries

    The Adderall Diaries

    ★★½

    Kaut kādā ziņā apsveicams centiens no murgainiem savārsmojumiem un atmiņu drupačām, kas tikpat labi varētu būt autora narkotiku radītas fantāzijas, radīt lineāru stāstu. Protams, saraustītais stāstījums, nepateiktās (neizteiktās) lietas te ir tik daudz, ka pateiktajam mazliet zūd jēgas un pamata būt.

  • Nina

    Nina

    Tabloidu drumstalu krustojums ar nemākulīgas sižofrēnijas atēlošanas mezglojumiem.

  • Chronic

    Chronic

    ★★★½

    fascinē šīs beznotikumu (dzīves gausā tukšuma) atainotāj-filmas. kaut vai no aspekta, ka šķietami viegli veidojamas, bet tā tas protams, ka nav, un dēļ to šķietamās tēmas smaguma, kas patiesībā ir ne kripatu vairāk smaga kā mūsu pašu ikdiena.

  • Lemonade

    Lemonade

    ★★★

    Divas lietas, kuras (it kā) popmūzikas karalienei, Beyonce vēl nebija - pašai savs HBO Special (second visual album premiere) un gandrīz eksperimentāls albums.
    Bet par bildi, tēmu un izpildījumu - vienvārdsakot - ir jau labāk nekā pirmajā piegājienā - ar kādu ceturto mēģinājumu domāju, ka būs darbs, kuru cilvēki (patiesi) atcerēsies un godās.