• Kaun Pravin Tambe?

    ★★★

  • RRR

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Pada

    ★★★★

  • Love Hostel

    ★★

  • Dhuin

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★★

  • Looop Lapeta

    ★★½

  • Rocket Boys

    ★★★

  • Hridayam

    ★★★

  • Bhoothakaalam

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • 83

  • Station Eleven

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Landscapers

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Chhorii

    ★½

  • Maanaadu

    ★★★½

  • 2024

  • Garuda Gamana Vrishabha Vahana

    ★★★★

  • Kadaseela Biriyani

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Meenakshi Sundareshwar

  • Shoebox

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Jai Bhim

    ★★

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Yuni

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Bhai

  • The Last Duel

    ★★★

  • Hailstorm

    ★★★

  • Once Upon a Time in Calcutta

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • A Pair of Shoes

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Mimi

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Malik

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½