• Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bill Burr: Live at Red Rocks

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★★½

  • Paul Virzi: Nocturnal Admissions

    ★★½

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★½

  • Stand Out: An LGBTQ+ Celebration

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Bill Burr Presents: Friends Who Kill

    ★★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Chris Distefano: Speshy Weshy

    ★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ricky Velez: Here's Everything

    ★★★★

  • Theo Von: Regular People

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • All or Nothing: Toronto Maple Leafs

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Wolf

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • The Good House

    ★★½

  • The Survivor

    ★★½

  • Benediction

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½