Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ray

Ray

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aline

Aline

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Princess

The Princess

2022
×
★★
Edit this entry  
02
The Man From Toronto

The Man From Toronto

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Con chi viaggi

Con chi viaggi

2022
×
★★
Edit this entry  
02
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★
Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Apparition

The Apparition

2012
×
★★½
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
My Sister's Keeper

My Sister's Keeper

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
07
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Doctor on Call

Doctor on Call

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Laura Pausini – Pleased to Meet You

Laura Pausini – Pleased to Meet You

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Songbird

Songbird

2020
×
½
Edit this entry  
08
Like a Cat on a Highway 2

Like a Cat on a Highway 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry