Sort by

giulia has logged 259 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hair

Hair

1979
×
★★★
Edit this entry  
28
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
Edit this entry  
27
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
24
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
26
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Locke

Locke

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Bronson

Bronson

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
At Midnight I'll Take Your Soul

At Midnight I'll Take Your Soul

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Edit this entry  
19
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Edit this entry  
17
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★
Edit this entry