Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Premonition

Premonition

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chernobyl 1986

Chernobyl 1986

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
Edit this entry  
15
Cars 2

Cars 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Cars

Cars

2006
×
Read the review Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Edit this entry  
04
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read prior review Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
Read prior review Edit this entry  
01
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Lucy

Lucy

2014
×
½
Read prior review Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
29
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Passengers

Passengers

2016
×
Edit this entry