gizem has logged 24 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
29
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Superbad

Superbad

2007
×
Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry