Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Edit this entry  
09
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★½
Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
High School Musical: The Musical: The Series: The Special

High School Musical: The Musical: The Series: The Special

2019
×
Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Brave

Brave

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Limbo

Limbo

2020
×
Edit this entry  
07
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
29
For the Birds

For the Birds

2000
×
Edit this entry  
29
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Edit this entry  
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forest Warrior

Forest Warrior

1996
×
Read the review Edit this entry  
25
Jeremy Kyle Show: Death on Daytime

Jeremy Kyle Show: Death on Daytime

2022
×
Edit this entry  
25
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry