RSS feed for Dalton
  • Scoob!

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • The War of the Worlds

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Untouchable

    ★★★

  • Glass

    ★★

  • Escape Room

    ★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Slice

  • mid90s

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½