RSS feed for Garrett
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry