G. Jason has logged 48 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scarlet Diva

Scarlet Diva

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Anon

Anon

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
½
Edit this entry  
20
xXx

xXx

2002
×
★★
Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien Intruder

Alien Intruder

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Beyond the Rising Moon

Beyond the Rising Moon

1988
×
★★
Edit this entry  
02
The Dinner

The Dinner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sky Hunter

Sky Hunter

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
½
Read the review Edit this entry