• Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

  • The Northman

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

  • Jackass Forever

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • Mad God

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Catch the Fair One

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Blood on the Crown

  • Censor

    ★★★

  • The Last Blockbuster

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • The Stylist

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

  • Love is Love is Love

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Class Action Park

  • Summerland

  • Gamemaster

  • Yvonne Orji: Momma, I Made It!

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Hollywood

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Luxor

  • Palm Springs

    ★★½

  • Surge

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

  • Beast Beast

  • Save Yourselves!

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • The Night House

  • Dinner in America

  • Black Bear

  • Jumbo