Sort by

Greg has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Girl Without Hands

The Girl Without Hands

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red River

Red River

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Decasia

Decasia

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
In & Out

In & Out

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

2019
×
Edit this entry  
20
Klute

Klute

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ash Tree

The Ash Tree

1975
×
Read the review Edit this entry  
18
The Treasure of Abbot Thomas

The Treasure of Abbot Thomas

1974
×
Read the review Edit this entry  
14
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
13 Ghosts

13 Ghosts

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Get Over It

Get Over It

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry