Sort by

Greg has logged 32 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Surge

Surge

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Night House

The Night House

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
The Mountains Are a Dream That Call to Me

The Mountains Are a Dream That Call to Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Herself

Herself

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Jumbo

Jumbo

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Luxor

Luxor

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Summertime

Summertime

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
12
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mothra

Mothra

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry