glacierbaby has logged 24 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mountain Where Everything Is Upside Down

The Mountain Where Everything Is Upside Down

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aubade

Aubade

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
WHAT CODEC SHOULD I USE?

WHAT CODEC SHOULD I USE?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alaya

Alaya

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

Wax, or The Discovery of Television Among the Bees

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Still Flowin The Movie

Still Flowin The Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Million Kingdoms

One Million Kingdoms

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brouillard #14

Brouillard #14

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Streamside Day

Streamside Day

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
So Much I Want to Say

So Much I Want to Say

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Journey That Wasn't

A Journey That Wasn't

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry