Sort by
  • Red, White & Royal Blue

    ★★½

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cocaine Bear

  • M3GAN

    ★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★½

  • Bros

  • The Son

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Dear Evan Hansen

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Madeleine Collins

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • France

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Set!

    ★★★½

  • Shoplifters of the World

    ★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½