RSS feed for Sally Jane

Sally Jane has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Saving Face

Saving Face

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Sensuela

Sensuela

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
Steam

Steam

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Of Girls and Horses

Of Girls and Horses

2014
×
Read the review Edit this entry  
20
Lebanon: Salvaged from the Open Sea

Lebanon: Salvaged from the Open Sea

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Requiescat

Requiescat

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Russian Arc: Across Cinematic Time

Russian Arc: Across Cinematic Time

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Karate Class Exposure: Three Variations

Karate Class Exposure: Three Variations

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
holes where eyes did once inhabit

holes where eyes did once inhabit

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Refracted Case Histories

Refracted Case Histories

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Belt Test Exposure: Senpai James Finds His Line

Black Belt Test Exposure: Senpai James Finds His Line

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Golden Gate Bridge Exposure: Poised for Parabolas

Golden Gate Bridge Exposure: Poised for Parabolas

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
St. Ignatius Church Exposure: Lenten Light Conversions

St. Ignatius Church Exposure: Lenten Light Conversions

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Jacquot de Nantes

Jacquot de Nantes

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Velvet Underground

The Velvet Underground

1966
×
Read the review Edit this entry  
14
Demons 2

Demons 2

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
Count Yorga, Vampire

Count Yorga, Vampire

1970
×
Read the review Edit this entry  
13
Next

Next

2007
×
Read the review Edit this entry  
09
Inkheart

Inkheart

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry