• The Silent Sea

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Hellbound

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Aftermath

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Tokyo 2020 Olympic Opening Ceremony: United by Emotion

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Songs for a Sloth

    ★½

  • Loki

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

  • Shadow and Bone - The Afterparty

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Sharks of the Corn

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Sweet Home

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Dear Ma

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • Penguin Bloom

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★★