holly has logged 357 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Beethoven's Christmas Adventure

Beethoven's Christmas Adventure

2011
×
★★
Edit this entry  
20
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Year One

Year One

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Evolution

Evolution

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Our House

Our House

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
20
The Story of Diana

The Story of Diana

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
Laddaland

Laddaland

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Web

Deep Web

2015
×
Edit this entry  
14
Evolution

Evolution

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry