Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bidoof's Big Stand

Bidoof's Big Stand

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Seance

Seance

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Superhost

Superhost

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beach House

The Beach House

2019
×
★½
Edit this entry  
06
Z

Z

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Lovely Molly

Lovely Molly

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
House

House

1985
×
★★½
Edit this entry  
03
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Minions

Minions

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
D-Railed

D-Railed

2018
×
½
Edit this entry  
27
Howl

Howl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
½
Read prior review Edit this entry  
26
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★
Edit this entry  
25
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crocodile 2: Death Swamp

Crocodile 2: Death Swamp

2002
×
★½
Edit this entry  
23
Body Cam

Body Cam

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Passion

Passion

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fireproof

Fireproof

2008
×
½
Edit this entry  
20
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Brotherhood 2: Young Warlocks

The Brotherhood 2: Young Warlocks

2001
×
Edit this entry  
19
The Brotherhood III: Young Demons

The Brotherhood III: Young Demons

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
The Brotherhood

The Brotherhood

2001
×
★½
Read the review Edit this entry