Roel has logged 61 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Catfish

Catfish

2010
×
★★
Edit this entry  
30
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Moors Murders

The Moors Murders

×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost in Paris

Lost in Paris

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Tomb of Ligeia

The Tomb of Ligeia

1964
×
★★½
Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★
Edit this entry  
21
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Maker

The Maker

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Moomins on the Riviera

Moomins on the Riviera

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
A Haunting on Brockway Street

A Haunting on Brockway Street

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
½
Read prior review Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Convent

The Convent

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry