Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Till

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Emily

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Buffy Sainte-Marie: Carry It On

    ★★★★

  • The Swimmers

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Shania Twain: Not Just a Girl

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • The Northman

  • RRR

    ★★★★

  • Slash/Back

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Facing Nolan

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Navalny

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★½

  • Descendant

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • All That Breathes

    ★★★½

  • Nothing Compares

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★½

  • Emergency

    ★★

  • 83

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Forever Prisoner

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Returning Home

    ★★★½

  • The Good Boss

    ★★★½

  • Hell or Clean Water

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Montana Story

    ★★★★

  • Scarborough

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Come from Away

    ★★★★

  • Reflection

    ★★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Procession

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★