Glen has logged 189 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Almost Holy

Almost Holy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Molly Bloom

Molly Bloom

×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Almost Sunrise

Almost Sunrise

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Birds

The Birds

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Outside In

Outside In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One of Us

One of Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stage Fright

Stage Fright

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry