Glen has logged 17 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dance Academy: The Movie

Dance Academy: The Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nashville

Nashville

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★
Read the review Edit this entry